Wspomnień czar

Aktualności przedszkolne » Aktualności przedszkolne 2017 - 2018 » Wspomnień czar

30 stycznia 2018 r.


„Najważniejsze we wspomnieniach jest to,
 żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać”.


Tego dnia naszymi gośćmi byli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Zagórzanach, którzy jeszcze niedawno chodzili do naszego przedszkola. Bardzo miło było znowu ich zobaczyć.
Ponieważ zapowiadany spektakl  nie mógł się odbyć z powodu choroby aktorów, pierwszaki udały się do sali grupy II giej. (Teatrzyk obejrzeliśmy kilka dni później - a spektakl był jak zawsze świetny!!)
Sześciolatki wraz z panią nauczycielką przygotowały ciekawe zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne. Na początku każdy przedstawił się swym kolegom ze szkoły, następnie przy wędrującej „Kostce Emocji” nazywaliśmy i pokazywaliśmy swój nastrój. Humor wszystkim dopisywał!
Przypomnieliśmy sobie znane zabawy oraz pokazaliśmy naszą nową „Rozgrzewka” czyli wspólny taniec przy muzyce disco. Wiele radości sprawiła zabawa „Kalambury”, wszyscy zebrani byli aktywni, zadowoleni  i nie chcieli kończyć zgadywanek.
Kolejnym punktem spotkania było wykonanie „Albumu Wspomnień”, czyli zapisanie swych wspomnień z przedszkola na kartach albumu. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca…
Grupa średniaków i maluszków  również przygotowała dla starszych kolegów masę atrakcji i zabaw integracyjnych. Były więc zabawy: „Wędrujący worek”, „Taniec przebierańców”, „Aniołek przyjaźni”, „Zaczarowany kapelusz”, ciekawa zabawa  muzyczna podczas której dzieci losowały kartoniki z obrazkami. Podobała się bardzo zabawa muzyczna z kostką –taniec w grupkach w zależności od wyrzuconej liczby oczek i zabawa „Mistrz tańca”.
Na pożegnanie wszyscy i uczniowie i przedszkolaki poczęstowali się ciasteczkami i soczkiem. Pierwszaki dostały pamiątkowe zdjęcia całej grupy zrobione podczas uroczystości zakończenia przedszkola, a jedno duże zdjęcie oprawione w antyramę zostało wspólnie powieszone w naszej galerii „Absolwenci przedszkola”.
Powspominaliśmy, wspólnie świetnie się bawiliśmy, a także było wiele radosnych uśmiechów .… dziękujemy za bardzo miłe spotkanie!! Do zobaczenia!


Lidia Jurkowska

 • Bal18-001.jpg

  Ach, co to był za bal…

  5 lutego 2018 r.


  „Raz do roku wielkie święto
  Lalek moich bal
  Wszystkie miejsca już zajęte mam
  Jest Adela i Marcela
  Przy nich wierny paź
  I Małgosia z którą tańczy Jaś"
  „Bal moich lalek” Natalia Kukulska


  Karnawał i zapusty to najfajniejszy czas nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci. Przebierają się one wtedy w wymarzone stroje księżniczek, zwierzątek, bohaterów ulubionych bajek czy kreskówek lub super bohaterów.
  Nasza przedszkolna maskarada rozpoczęła się już po uroczystym śniadaniu. Przy okazji poniedziałkowego święta Św. Agaty nasze Panie przygotowały dla nas kukiełkowy teatrzyk edukacyjny pt. „Agata nogą zamiata”.

 • ArkaNoego18-001.jpg

  Dobro i zło w przedstawieniu teatralnym Arka Noego

  2 lutego 2018 r.


  „Świat jest teatrem, aktorami ludzie…”  
              William Shakespeare


      Wielkie Dionizje!!!. To właśnie tak,  w starożytnej Grecji,  bardzo dawno temu nazywano uroczystości, w których obywały się przedstawienia teatralne. Dzisiaj nasze przedszkolaki również przeżywały własne Dionizje. Do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany przez nas „Teatr EDEN” z Wieliczki, którego spektakl nie mógł odbyć się ostatnio z powodu choroby jednego z aktorów.

 • Konkurs18-001.jpg

  Konkurs Najpiękniejszy Anioł Rozstrzygnięty

  1 lutego 2018 r.


  „Pomaganie dobra sprawa,
  bo jest pomoc, jest zabawa.”


  Drugi miesiąc nowego 2018 roku zaczęliśmy bardzo pomocnie i charytatywnie.
  A wszystko zaczęło się już troszkę wcześniej. Na przedświątecznym spotkaniu 20 grudnia 2017 r wspólnie z rodzicami wykonaliśmy konkursowe „Ekologiczne anioły”. Każda grupa przygotowała jednego anioła z dostępnych materiałów – papier, pióra, tektura. Zabawy przy tym było co niemiara.

 • Wspczar18-001.jpg

  Wspomnień czar

   30 stycznia 2018 r.


  „Najważniejsze we wspomnieniach jest to,
   żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać”.


  Tego dnia naszymi gośćmi byli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Zagórzanach, którzy jeszcze niedawno chodzili do naszego przedszkola. Bardzo miło było znowu ich zobaczyć.
  Ponieważ zapowiadany spektakl  nie mógł się odbyć z powodu choroby aktorów, pierwszaki udały się do sali grupy II giej. (Teatrzyk obejrzeliśmy kilka dni później - a spektakl był jak zawsze świetny!!)

 • Inaczej18-001.jpg

  Inaczej Niż Zwykle… odc. 3

  12, 19, 26 stycznia 2018 r.


  „Gry edukacyjne to świetna sprawa,
  Dla naszych przedszkolaków dobra zabawa”.      Przez jakiś czas szukałam gier, które w sklepie są stosunkowo drogie, a tak naprawdę wystarczy pomysł na alternatywę, trochę wolnego czasu i niewielki budżet finansowy, by stworzyć to co się nam i dziecku podoba. W grach edukacyjnych nie chodzi o to by były one stworzone z drogich materiałów, a o to, by poprzez zabawę wpływały na rozwój naszych pociech.

 • DBabDziad18-001.jpg

  Babciu, Dziadziu Cóż Wam Dam?

   25 stycznia 2018 r.


  „Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa,                                                                     
  a w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.
  Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom: zdrowia,
  pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości.”


  Na stałe do kalendarza przedszkolnych uroczystości wpisany jest dzień Babci i Dziadka, który organizujemy w Wiejskim Domu Kultury w Zagórzanach. Wszystkie przedszkolaki przygotowywały się bardzo starannie pod okiem swoich pań na spotkanie z niecodziennymi gośćmi. Dyrektor Przedszkola pani Lidia Klimek powitała zebranych gości: Babcie, Dziadków, oraz zaproszonych „przyjaciół przedszkola” z naszej miejscowości:

 • Modkrywcy18-001.jpg

  Mali Odkrywcy !

  Listopad - grudzień 2017


  „Jeżeli nauka może być zabawą, to bardzo dobrze.
  Lecz zabawa jest tutaj sprawą drugorzędną.”
  Yan McEwan

   
  Grupa 6 latków wraz z panią nauczycielką rozpoczęła w tym roku cykl  zabaw pt. „Mali odkrywcy”. Pogoda i pora roku nie sprzyjają dalekim podróżom i badaniu przyrody, więc… poznajemy tajemnice przyrody w zupełnie inny sposób, w sali przedszkolnej.
  Dzieciom bardzo spodobały się zabawy badawcze z wodą, powietrzem i lodem, a nawet… wiatrem.

 • Jaselka18-001.jpg

  Przedszkolne świętowanie Bożego Narodzenia.

  20 grudnia 2017 r.

  „Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,
  bo narodzenia czas wypełnił dni,
  tam gdzie stajenka razem z bydlątkami
  leży dzieciąteczko i na sianku śpi”.


  W środowe popołudnie zaprosiliśmy do nas rodziców naszych przedszkolaków, aby w przedszkolnej rodzinie przypomnieć sobie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem i wprowadzić wszystkich członków społeczności przedszkolnej w radosną atmosferę Świąt. Dzieci z naszego przedszkola pod kierunkiem pani Moniki przygotowały przedstawienie jasełkowe pt. „Betlejemska droga”.

 • PlenerK17-001.jpg

  XIV Plener Plastyczny w Kwiatonowicach

  8 grudnia 2017 r.


  „W noc grudniową księżyc świeci,
  Biały śnieg się skrzy,
  Cicho wszędzie, śpią już dzieci,
  Cudne mają sny”.

  W piękny słoneczny dzień, w godzinach porannych, przedstawicielki naszego przedszkola: Karolinka, Milenka i Nikolka z grupy II miały zaszczyt uczestniczyć w XIV Plenerze Plastycznym w Kwiatonowicach. W związku z tym, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkim krokami, tematyka pleneru kręciła się wokół świątecznego czasu. Pierwszym punktem wydarzenia było przedstawienie - teatr cieni związany z narodzinami Jezusa.

 • Mikolaj17-001.jpg

  To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty

  6 grudnia 2017 r.


  „I ty i ty i ty i ty możesz zostać Świętym Mikołajem
  I tym i tym i tym i tym co prezenty ludziom rozdaje. ”

  Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy w naszym przedszkolu na przybycie tak długo oczekiwanego gościa. Przygotowaliśmy dekorację w sali i tron dla czcigodnego biskupa Mikołaja, na którym każde dziecko chciało choć chwilkę przysiąść. I przyszedł w towarzystwie aniołków, a my powitaliśmy go śpiewając piosenki i recytując wiersze, których uczyliśmy się z ks. Wacławem i naszymi Paniami.

 • Andrzejki17-001.jpg

  Czary Mary w Dniu Świętego Andrzeja

  30 listopada 2017 r.


  „Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,
  Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!
  Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam…”

         Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki  również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Wszystkie dzieci zebrały się w sali grupy I, by oczekiwać niespodziewanego gościa.

 • Owieczka17-001.jpg

  Owieczka Agusia uczy nas bezpieczeństwa na drogach

  29 listopada 2017 r.


  „W Zagórzanach, czy w Krakowie,
  Każdy odblask ma na sobie.
  Nic nikomu się nie stanie,
  Gdy z odblaskiem ma ubranie.”

          Dzieci z naszego przedszkola wiedzą jak właściwie zachować się na drodze, ale ciągłego utrwalania wiadomości na ten temat i sygnalizowania o noszeniu odblasków nigdy nie jest za wiele. W tym celu odwiedzili nas pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Radia Dobrze Nastawionego Małopolska w ramach akcji bezpieczeństwo na drogach.

 • TTomcio17-001.jpg

  Teatr kukiełki „Tomcio" z „Bajką o szczęściu"

  27 listopada 2017 r.


  „Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca.
  Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni.”
  P. Bosmans

          W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedził nasze przedszkole Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali przedszkolakom „Bajkę o szczęściu”.
             Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Dziadka, który przyjaźnił się z Myszką, Świnką i Kogutem. Pewnego razu staruszek namówiony przez Kupca wymienił kolejno swoich przyjaciół na fajkę, nożyk i zegarek.

 • Mprzytulanki17-001.jpg

  Misiowe - Przytulanki!!!!!

  24 listopada 2017 r.


  „Ma klapnięte uszko i brązowy brzuszek .
  Kto to może być? To  MIŚ - łakomczuszek!
  Miodek bardzo lubi, pszczółkom go zabiera
  i nie masz NAD MISIA lepszego przyjaciela!”

  Rzecz się stała niesłychana! W przedszkolu pojawił się tłum misiów!! Tak, tak, pełno pluszaków, a niektóre… całkiem spore - większe od naszych maluszków. Miś Krzysia był absolutnym hitem - ogromny, każdy chciał się do niego przytulić
  Każda grupa zorganizowała serie rozmaitych zabaw i zajęć tematycznie związanych ze światowym Dniem Misia.

 • Inaczej17-001[1].jpg

  Inaczej Niż Zwykle… odc. 2

  23 listopada 2017 r.


  „… Gimnastyka z rana,
  Smakuje tak dobrze
  Jak bita śmietana…”


  Witam ponownie z nowym pomysłem na zajęcia gimnastyczne dla najmłodszych. Tym razem wykorzystałam do zabawy „Matę sensoryczno – edukacyjną”. Została stworzona z piankowych puzzli i ogólnodostępnych materiałów. Wykonane zostały kolorystycznie tak, aby móc wykorzystać je do utrwalania kolorów w języku polskim i angielskim (spryskane farbą w spray'u), natomiast na przygotowaną bazę zostały przyklejone (dobrane kolorystycznie lub zafarbowane) materiały i przedmioty o zróżnicowanej fakturze lub kształcie.

 • Aktorzy17-001.jpg

  Aktorzy z SOSW z Kobylanki w naszym przedszkolu

  22 listopada 2017 r.


  „Gasną światła,
  gong, kurtyna!!
  Przedstawienie się zaczyna!”

  W naszym przedszkolu zjawili się BARDZO mili goście, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kobylance. Trochę starsi od nas, młodzi sercem i duchem aktorzy -  serdeczni, uśmiechnięci, pełni zapału i animuszu!

 • Kkapusty17-001.jpg

  Jak To Dawniej Bywało - Kiszenie Kapusty.

  16 listopada 2017 r.


  „Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.
  Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie!”


  Strofy znanej od lat przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do kultywowania tradycji.
  Do przedszkola zaprosiliśmy babcię naszej Nikolki, aby przypomniała nam jak dawnymi czasy kiszono kapustę. W czasie zajęć pani Teresa (przedstawicielka KGW w Zagórzanach),  zapoznała dzieci z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku.

 • Tygrysek17-001.jpg

  Na Sportowo w „TYGRYSKU”

  15 listopada 2017 r.


  „Na wycieczkę  wyruszamy
  wszystkich chętnych zapraszamy!”


  Po śniadanku i zbiórce nasze przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Gorlic.
  Autobus zawiózł nas wprost pod ,,Tygryska’’ czyli pod budynek z salą zabaw, gdzie czekała na nas bardzo miła  i znana nam pani Ewelinka oraz …. sala pełna niespodzianek!
  Istny raj dla milusińskich - trampolina, wspinaczki, tory przeszkód, drabinki, kolorowe zjeżdżalnie, cudne samochodziki, kuchenka i domek, a nawet basen z piłkami!

 • 2Pasow17-001.jpg

  Pasowanie ...na Super 6 Latka

  9 listopada 2017 r.


  „A więc zaczynamy bal,
  a jak bal to na sto par!
  Poloneza  czas zacząć!”


  Dzień zaczął się bardzo dobrze, wreszcie zaświeciło słońce, a humory również nam dopisywały!  A jak! W tym dniu czekało nas uroczyste pasowanie już na …6 latka!
  Po wielu próbach i przygotowaniach przedszkolaki wreszcie mogły zaprezentować wachlarz swych  umiejętności i talentów przed zebranymi Rodzicami.

 • 3Pasow17-001.jpg

  Pasowanie na super przedszkolaka w grupie III

  8 listopada 2017 r.


  „Cieszmy się, radujmy, dzisiaj z rodzicami,
  bo już za chwileczkę będziemy super przedszkolakami...”      W środę na godzinę  14.30 zaprosiliśmy naszych rodziców, aby zobaczyli jak dużo już  nauczyliśmy się w przedszkolu i być świadkami pasowania na super przedszkolaka.
      Nasz występ rozpoczęliśmy od korowodu marszowego, potem był montaż słowno – muzyczny „W naszym przedszkolu”.

 • 1Pasow17-001.jpg

  Pasowanie na super przedszkolaka w gr I

  7 listopada 2017 r.


  „W każdym  dziecku jest kopalnia diamentów
   należy je tylko odszukać i starannie oszlifować "


  W listopadowe popołudnie w grupie najmłodszych przedszkolaków odbyło się uroczyste pasowanie. Rodzice po raz pierwszy mieli okazję oglądać występy swoich „milusińskich”. Trochę stremowani rozpoczęliśmy zabawę marszem do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” i wspólną recytacją wiersza „Listeczki”.

 • Magik17-001.jpg

  Sim Sala Bim......Magik w Przedszkolu !

  07 listopada 2017 r.


  ,,Czary mary,cuda dziwy..
  Czy króliczek jest prawdziwy?’’


  W tym dniu gościliśmy u nas  NIETYPOWEGO Gościa. Do naszego przedszkola zawitał zaprzyjaźniony nieco z nami pan Wiesław Jaśkowski – HAVIS, artysta iluzji!
  Przez prawie godzinę przedszkolna sala wypełniona była atmosferą magii i wesołej zabawy. Na samym początku artysta przywitał dzieci wierszem Jana Brzechwy „Kłamczucha”, potem emocje rosły na widok pojawiających się i znikających czarodziejskich przedmiotów.

 • SPolicja17-001.jpg

  Spotkanie z Policjantem

  26 października 2017 r.


  „Czy to duże miasto, wioska, czy osada
  Kto uważnie chodzi, ten pod nic nie wpada.
  Kolorowe światła obok skrzyżowania
  Jedno iść pozwala, drugie iść zabrania”.


  W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  panem policjantem, naszym dzielnicowym. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, na ulicy i w domu. Pan policjant, w formie pokazu przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

 • Inaczej17-001.jpg

  Inaczej Niż Zwykle...odc.1

  19 października 2017 r.


  „Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa.
  Ręce w górę, potem w bok i do przodu wielki skok.
  A gdy zrobisz ukłon nisko, wiedz, że sukces jest już blisko”.


  W tym roku szkolnym, nasze przedszkole za główne zadanie obrało sobie  poznawanie przyrody i propagowanie ochrony środowiska, więc osobiście zdecydowałam się na to, by dzięki recyklingowi tworzyć pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane na zajęciach dla dzieci. Tym sposobem chciałabym rozpocząć na naszej stronie internetowej pewien cykl tematyczny: „Inaczej niż zwykle…”.

 • modkrywcy17-001.jpg

  Podróże Małego Przyrodnika

   19 października 2017 r.


  „Dziś  wyruszam w świat,
  choć mam dopiero 6 lat.
  Nie oddalam się daleko,
  będę…całkiem blisko.
  Pójdę  z panią  zobaczyć mrowisko”.


  Realizując zadanie odkrywamy świat przyrody, starszaki z gr II wyruszyły na wędrówkę małego przyrodnika. Za cel postawiliśmy sobie zbadać i poznać życie mrówek. Nie musieliśmy daleko wędrować, bo tuż za naszym przedszkolem, niedaleko sadu, obok drogi … zobaczyliśmy mrowisko.

 • swziemniaka17-001.jpg

  Rajd przedszkolaków w dzień pieczonego ziemniaka

  18 października 2017 r.


  Mój ziemniaczku mój malutki rośnij duży okrąglutki
  ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjemy no i bach"


  Doczekawszy się pięknej słonecznej pogody wyruszyliśmy z przedszkola tropić kartofelka. To, że to właśnie on zostawia nam ślady i listy dowiedzieliśmy się wykonując jeszcze w przedszkolu pierwsze zadanie, które polegało na ułożeniu specjalnych puzzli i rozwiązaniu bądź odczytaniu zagadki. Wszystkie grupy spisały się na medal i można było wyruszyć w drogę, którą wskazywały strzałki. Drugie zadanie o nazwie „Arka Noego” - dzieci otrzymały obrazki zwierząt i wydając ich odgłosy szukały swojej pary.

 • Smaczzdrow17-01.jpg

  Smacznie, Owocowo I … Zdrowo!

  13 października 2017 r.


  „W zdrowym ciele – zdrowy duch!
  To pamięta każdy zuch”


  Grupa dzieci 6 letnich wraz z wychowawcą  zorganizowała dzień pod hasłem „Ciekawie i twórczo z rodzicem”. Do zabaw i ciekawej formy współpracy zaprosiliśmy mamę naszej Nikolki, która była naszym honorowym, bardzo miłym gościem i .. pomocnikiem. Nasza pani przygotowała dla nas ciekawe formy zabaw i zajęć  zorganizowanych oraz fantastyczne niespodzianki. Był więc sklep owocowy (z owockami, które sami przynieśliśmy do przedszkola). Sprzedawcą w sklepie była pani Kasia - mama Nikolki.

 • Marchzabaw17-01.jpg

  Marchewkowe zabawy

  10 października 2017 r.


  „Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny,
  a marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…”


  Całe przedszkole ubrało się na pomarańczowo, wiadomo- kolor marchewki! Wszyscy - mali i duzi przynieśli marchewki  i …dobre humorki do fajnej zabawy.
  Maluszki  rozpoznawały  i nazywały warzywa, tańczyły przy muzyce Wędrująca marchewka”, wyróżniały części jadalne wybranych warzyw, degustowały sok: pomarańczowy, marchewkowy i bananowy, rozpoznawały warzywa za pomocą dotyku w zabawie „Czarodziejski worek”. Lepiły marchewki z masy solnej i bawiły się przy  piosence „Sałatka jarzynowa”.

 • Sliwkowdzien17-01.jpg

  Śliwkowy dzień

  9 października 2017 r.


  "Niesie Maciuś jabłko, śliiwki, gruszki co się złocą,
  Kto z Was pwie Maciusiowi ile ma owoców?"


  Ten dzień w grupie starszaków nazwaliśmy śliwkowym, chociaż inne owoce naszych sadów też w tym dniu brały udział. Na początku posłuchaliśmy matematycznego wierszyka o Maciusiu który zbierał w sadzie owoce. Trzeba było liczyć, dodawać i odejmować przyniesione owoce: jabłka gruszki i śliwki, a także porównywać których jest więcej mniej i co zrobić, żeby było po równo.

 • Salatka17-01.jpg

  Sałatka owocowa

  5 października 2017 r.


  „Witaminki, witaminki,
  dla chłopczyka i dziewczynki.
  Wszyscy mamy dziarskie minki,
  bo zjadamy witaminki...”


      Przedszkolaki z grupy III w tygodniu poświęconym owocowo-warzywnym frykasom miały zajęcia kulinarne. Po wcześniejszym umyciu rąk, ubraniu fartuszków i czapeczek kucharskich zabrały się do obierania pomarańczy, bananów, starsze do obierania jabłek i ich ścierania na tarce.

 • WTeatr17-001.jpg

  Z Wizytą w Teatrze

  2 października 2017 r.


  „Światła już gasną, rozsuwa się kurtyna…
   przedstawienie się zaczyna!”


  W tym dniu, po śniadaniu grupa dzieci 5 i 6 letnich, wraz z wychowawcami grup i panią dyrektor wyruszyła do Gorlic. W Gorlickim Centrum Kultury.., w pierwszym i drugim rzędzie usiedliśmy cichutko czekając na przedstawienie. Spektakl  pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie zachwycił małych odbiorców kolorowymi światłami, piękną, bogatą scenografią, dynamiczną  muzyką  i ciekawą  grą aktorską.

 • Sprzswiata17-01.JPG

  Sprzątanie Świata

  29 września 2017 r.


  „Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi,
  moja planeta nie ma ceny”.


  Z piosenką Majki Jeżowskiej wyruszyliśmy z samego rana  na „podbój świata”!  A tak poważnie to wymaszerowaliśmy posprzątać nasz mały świat, czyli Zagórzany. Po krótkim przygotowaniu w szatni, ubraniu rękawiczek jednorazowych, wyposażeni w worki na śmieci my - mali ekolodzy  wraz ze swymi paniami wzięliśmy czynny udział w porządkowaniu ekosystemu.

 • Wspotkanie17-001.jpg

  Wrześniowe spotkanie !

  04 września 2017 r


  „Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci
  idą z rodzicami do przedszkola dzieci”


  Wraz z końcem lata, zimnymi rankami nadszedł miesiąc wrzesień. Wszystkie dzieci  czekały na nowy  rok szkolny z  wielkim utęsknieniem! Wiadomo - w domu z rodzicami fajnie,  ale w przedszkolu jest masa kolegów i superowych zabawek.  Można się pobawić, nauczyć się nowych rzeczy i miło spędzić czas, a czasem niestety nawet coś zbroić!
  Pani Dyrektor mgr Lidia Klimek powitała Rodziców i dzieciaczki, te znane i te całkiem „nowe”. Następnie przedstawiła  Panie nauczycielki  i przedstawiła podział grup.