Smacznie, Owocowo I … Zdrowo!

Aktualności przedszkolne » Aktualności przedszkolne 2017 - 2018 » Smacznie, Owocowo I … Zdrowo!

13 października 2017 r.


„W zdrowym ciele – zdrowy duch!
To pamięta każdy zuch”


Grupa dzieci 6 letnich wraz z wychowawcą  zorganizowała dzień pod hasłem „Ciekawie i twórczo z rodzicem”. Do zabaw i ciekawej formy współpracy zaprosiliśmy mamę naszej Nikolki, która była naszym honorowym, bardzo miłym gościem i .. pomocnikiem. Nasza pani przygotowała dla nas ciekawe formy zabaw i zajęć  zorganizowanych oraz fantastyczne niespodzianki. Był więc sklep owocowy (z owockami, które sami przynieśliśmy do przedszkola). Sprzedawcą w sklepie była pani Kasia - mama Nikolki. Dzieci ustawiały się grzecznie w kolejce, pamiętały o formach grzecznościowych i .. kupowały za prawdziwe pieniążki owoce – promocyjnie - w cenie: 1, 2 ,3 grosze. Dzieci liczyły , płaciły i wychodziły ze sklepu. Zabawy było przy tym co niemiara!
Następnie zakupione owoce zostały : umyte, obrane, pokrojone własnoręcznie przez naszych dzielnych małych kucharczyków. Serio, serio! W wielkiej misie składniki zostały wymieszane i ZJEDZONE - WSZYŚCIUTEŃKIE! Oczywiście sami nakładaliśmy sobie owoce do salaterek, a nasza pyszną i zdrową sałatką owocową podzieliliśmy się ze wszystkimi paniami i przedszkolakami.
Po zdrowej przekąsce  pani Kasia wraz z nasza panią zaprosiły nas   do ćwiczeń  gimnastycznych w ogrodzie przedszkolnym. Były więc biegi , skoki, rzuty piłeczkami, tor przeszkód, wszyscy się świetnie bawili, każdy był uśmiechnięty i zadowolony! A na pytanie: „Co wam się podobało ?”  usłyszeliśmy odpowiedź: „Wszystko!” I to jest najlepsze podsumowanie jakże aktywnego i miłego dnia.


Lidia Jurkowska

 • 2Pasow17-001.jpg

  Pasowanie ...na Super 6 Latka

  9 listopada 2017 r.


  „A więc zaczynamy bal,
  a jak bal to na sto par!
  Poloneza  czas zacząć!”


  Dzień zaczął się bardzo dobrze, wreszcie zaświeciło słońce, a humory również nam dopisywały!  A jak! W tym dniu czekało nas uroczyste pasowanie już na …6 latka!
  Po wielu próbach i przygotowaniach przedszkolaki wreszcie mogły zaprezentować wachlarz swych  umiejętności i talentów przed zebranymi Rodzicami.

 • 3Pasow17-001.jpg

  Pasowanie na super przedszkolaka w grupie III

  8 listopada 2017 r.


  „Cieszmy się, radujmy, dzisiaj z rodzicami,
  bo już za chwileczkę będziemy super przedszkolakami...”      W środę na godzinę  14.30 zaprosiliśmy naszych rodziców, aby zobaczyli jak dużo już  nauczyliśmy się w przedszkolu i być świadkami pasowania na super przedszkolaka.
      Nasz występ rozpoczęliśmy od korowodu marszowego, potem był montaż słowno – muzyczny „W naszym przedszkolu”.

 • 1Pasow17-001.jpg

  Pasowanie na super przedszkolaka w gr I

  7 listopada 2017 r.


  „W każdym  dziecku jest kopalnia diamentów
   należy je tylko odszukać i starannie oszlifować "


  W listopadowe popołudnie w grupie najmłodszych przedszkolaków odbyło się uroczyste pasowanie. Rodzice po raz pierwszy mieli okazję oglądać występy swoich „milusińskich”. Trochę stremowani rozpoczęliśmy zabawę marszem do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” i wspólną recytacją wiersza „Listeczki”.

 • Magik17-001.jpg

  Sim Sala Bim......Magik w Przedszkolu !

  07 listopada 2017 r.


  ,,Czary mary,cuda dziwy..
  Czy króliczek jest prawdziwy?’’


  W tym dniu gościliśmy u nas  NIETYPOWEGO Gościa. Do naszego przedszkola zawitał zaprzyjaźniony nieco z nami pan Wiesław Jaśkowski – HAVIS, artysta iluzji!
  Przez prawie godzinę przedszkolna sala wypełniona była atmosferą magii i wesołej zabawy. Na samym początku artysta przywitał dzieci wierszem Jana Brzechwy „Kłamczucha”, potem emocje rosły na widok pojawiających się i znikających czarodziejskich przedmiotów.

 • SPolicja17-001.jpg

  Spotkanie z Policjantem

  26 października 2017 r.


  „Czy to duże miasto, wioska, czy osada
  Kto uważnie chodzi, ten pod nic nie wpada.
  Kolorowe światła obok skrzyżowania
  Jedno iść pozwala, drugie iść zabrania”.


  W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  panem policjantem, naszym dzielnicowym. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, na ulicy i w domu. Pan policjant, w formie pokazu przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

 • Inaczej17-001.jpg

  Inaczej Niż Zwykle...odc.1

  19 października 2017 r.


  „Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa.
  Ręce w górę, potem w bok i do przodu wielki skok.
  A gdy zrobisz ukłon nisko, wiedz, że sukces jest już blisko”.


  W tym roku szkolnym, nasze przedszkole za główne zadanie obrało sobie  poznawanie przyrody i propagowanie ochrony środowiska, więc osobiście zdecydowałam się na to, by dzięki recyklingowi tworzyć pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane na zajęciach dla dzieci. Tym sposobem chciałabym rozpocząć na naszej stronie internetowej pewien cykl tematyczny: „Inaczej niż zwykle…”.

 • modkrywcy17-001.jpg

  Podróże Małego Przyrodnika

   19 października 2017 r.


  „Dziś  wyruszam w świat,
  choć mam dopiero 6 lat.
  Nie oddalam się daleko,
  będę…całkiem blisko.
  Pójdę  z panią  zobaczyć mrowisko”.


  Realizując zadanie odkrywamy świat przyrody, starszaki z gr II wyruszyły na wędrówkę małego przyrodnika. Za cel postawiliśmy sobie zbadać i poznać życie mrówek. Nie musieliśmy daleko wędrować, bo tuż za naszym przedszkolem, niedaleko sadu, obok drogi … zobaczyliśmy mrowisko.

 • swziemniaka17-001.jpg

  Rajd przedszkolaków w dzień pieczonego ziemniaka

  18 października 2017 r.


  Mój ziemniaczku mój malutki rośnij duży okrąglutki
  ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjemy no i bach"


  Doczekawszy się pięknej słonecznej pogody wyruszyliśmy z przedszkola tropić kartofelka. To, że to właśnie on zostawia nam ślady i listy dowiedzieliśmy się wykonując jeszcze w przedszkolu pierwsze zadanie, które polegało na ułożeniu specjalnych puzzli i rozwiązaniu bądź odczytaniu zagadki. Wszystkie grupy spisały się na medal i można było wyruszyć w drogę, którą wskazywały strzałki. Drugie zadanie o nazwie „Arka Noego” - dzieci otrzymały obrazki zwierząt i wydając ich odgłosy szukały swojej pary.

 • Smaczzdrow17-01.jpg

  Smacznie, Owocowo I … Zdrowo!

  13 października 2017 r.


  „W zdrowym ciele – zdrowy duch!
  To pamięta każdy zuch”


  Grupa dzieci 6 letnich wraz z wychowawcą  zorganizowała dzień pod hasłem „Ciekawie i twórczo z rodzicem”. Do zabaw i ciekawej formy współpracy zaprosiliśmy mamę naszej Nikolki, która była naszym honorowym, bardzo miłym gościem i .. pomocnikiem. Nasza pani przygotowała dla nas ciekawe formy zabaw i zajęć  zorganizowanych oraz fantastyczne niespodzianki. Był więc sklep owocowy (z owockami, które sami przynieśliśmy do przedszkola). Sprzedawcą w sklepie była pani Kasia - mama Nikolki.

 • Marchzabaw17-01.jpg

  Marchewkowe zabawy

  10 października 2017 r.


  „Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny,
  a marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…”


  Całe przedszkole ubrało się na pomarańczowo, wiadomo- kolor marchewki! Wszyscy - mali i duzi przynieśli marchewki  i …dobre humorki do fajnej zabawy.
  Maluszki  rozpoznawały  i nazywały warzywa, tańczyły przy muzyce Wędrująca marchewka”, wyróżniały części jadalne wybranych warzyw, degustowały sok: pomarańczowy, marchewkowy i bananowy, rozpoznawały warzywa za pomocą dotyku w zabawie „Czarodziejski worek”. Lepiły marchewki z masy solnej i bawiły się przy  piosence „Sałatka jarzynowa”.

 • Sliwkowdzien17-01.jpg

  Śliwkowy dzień

  9 października 2017 r.


  "Niesie Maciuś jabłko, śliiwki, gruszki co się złocą,
  Kto z Was pwie Maciusiowi ile ma owoców?"


  Ten dzień w grupie starszaków nazwaliśmy śliwkowym, chociaż inne owoce naszych sadów też w tym dniu brały udział. Na początku posłuchaliśmy matematycznego wierszyka o Maciusiu który zbierał w sadzie owoce. Trzeba było liczyć, dodawać i odejmować przyniesione owoce: jabłka gruszki i śliwki, a także porównywać których jest więcej mniej i co zrobić, żeby było po równo.

 • Salatka17-01.jpg

  Sałatka owocowa

  5 października 2017 r.


  „Witaminki, witaminki,
  dla chłopczyka i dziewczynki.
  Wszyscy mamy dziarskie minki,
  bo zjadamy witaminki...”


      Przedszkolaki z grupy III w tygodniu poświęconym owocowo-warzywnym frykasom miały zajęcia kulinarne. Po wcześniejszym umyciu rąk, ubraniu fartuszków i czapeczek kucharskich zabrały się do obierania pomarańczy, bananów, starsze do obierania jabłek i ich ścierania na tarce.

 • WTeatr17-001.jpg

  Z Wizytą w Teatrze

  2 października 2017 r.


  „Światła już gasną, rozsuwa się kurtyna…
   przedstawienie się zaczyna!”


  W tym dniu, po śniadaniu grupa dzieci 5 i 6 letnich, wraz z wychowawcami grup i panią dyrektor wyruszyła do Gorlic. W Gorlickim Centrum Kultury.., w pierwszym i drugim rzędzie usiedliśmy cichutko czekając na przedstawienie. Spektakl  pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie zachwycił małych odbiorców kolorowymi światłami, piękną, bogatą scenografią, dynamiczną  muzyką  i ciekawą  grą aktorską.

 • Sprzswiata17-01.JPG

  Sprzątanie Świata

  29 września 2017 r.


  „Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi,
  moja planeta nie ma ceny”.


  Z piosenką Majki Jeżowskiej wyruszyliśmy z samego rana  na „podbój świata”!  A tak poważnie to wymaszerowaliśmy posprzątać nasz mały świat, czyli Zagórzany. Po krótkim przygotowaniu w szatni, ubraniu rękawiczek jednorazowych, wyposażeni w worki na śmieci my - mali ekolodzy  wraz ze swymi paniami wzięliśmy czynny udział w porządkowaniu ekosystemu.

 • Wspotkanie17-001.jpg

  Wrześniowe spotkanie !

  04 września 2017 r


  „Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci
  idą z rodzicami do przedszkola dzieci”


  Wraz z końcem lata, zimnymi rankami nadszedł miesiąc wrzesień. Wszystkie dzieci  czekały na nowy  rok szkolny z  wielkim utęsknieniem! Wiadomo - w domu z rodzicami fajnie,  ale w przedszkolu jest masa kolegów i superowych zabawek.  Można się pobawić, nauczyć się nowych rzeczy i miło spędzić czas, a czasem niestety nawet coś zbroić!
  Pani Dyrektor mgr Lidia Klimek powitała Rodziców i dzieciaczki, te znane i te całkiem „nowe”. Następnie przedstawiła  Panie nauczycielki  i przedstawiła podział grup.